czwartek, 14 czerwca 2018

"Larista" Melissa Darwood

„Larista” to powieść fantasy położona w polskich realiach. Nie czytałam wcześniej takich książek, więc byłam bardzo zaskoczona, dodam, że pozytywnie. Gdy Wydawnictwo Kobiece postanowiło zrobić reedycję tej książki, wiedziałam, że muszę ją przeczytać jeszcze raz. Zanim przedstawię Wam opis powiem Wam, że moje wrażenia w ogóle się nie zmieniły :)

Larysa przez całe swoje życie marzyła o miłości od pierwszego wejrzenia. I to takiej, która nigdy nie przeminie. Kiedy na swojej drodze spotyka Gabriela, tajemniczego Nieznajomego z jej sennego koszmaru, jeszcze nie wie, że całe jej życie niedługo się zmieni. Zarówno on, jak i niedawno poznany Daniel, mają plany względem dziewczyny. Jednak tylko jeden z nich ma przyjazne zamiary. Czy dziewczyna wybierze mądrze?

Życie Larysy całkowicie się zmienia, kiedy pojawia się w nim Gabriel. Ten mężczyzna coś ukrywa, coś, co sprawia, że dziewczyna czuje się śledzona. Kim są tajemniczy Guardianie i Tentatorzy? Dlaczego życie Larysy jest w niebezpieczeństwie? Czy w dzisiejszych czasach jest miejsce na miłość od pierwszego wejrzenia?

„Dwa serca. Jedno bicie. Niech mnie odnajdzie miłość na całe życie.”Takiej miłości szuka główna bohaterka Larysta i mimo szczerych chęci mimo tego, że co roku życzy sobie ‘mieć chłopaka’, nie udaje jej się osiągnąć tego marzenia. 
Aż pewnego dnia wracając do domu napotyka na tajemniczego Nieznajomego, który obezwładnia jej ciało i umysł jednym spojrzeniem. 

 „Postać anielska. Dusza diabelska.”Jak się okazuje między bohaterami rodzi się ‘L’amore a prima vista”, ale tuż za rogiem czyha zło, które chce skusić Larysę i posłać do czeluści piekielnych…

„Larista” to piękna młodzieżowa opowieść o prawdziwej miłości. Niesamowicie wciągająca fabuła i bardzo zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że książkę aż się połyka. Muszę się Wam przyznać, że podczas lektury przypomniały mi się wszystkie ciepłe uczucia jakim darzy się osobę, w której widzimy swój ideał, swoją drugą połówkę. Autorka fantastycznie przedstawiła obraz fascynacji do nowo poznanej osoby i tego 'błysku w oku'! Powieść kończy się tak, że aż pragnie się poznać dalsze losy bohaterów. Mam nadzieję, że pojawi się kontynuacja... tym czasem... przeszła wiosna a ja zakochałam się na nowo :)
Polecam w bardzo!
P.S. Czy ta okładka nie jest cudowna?! 

7/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Google+ Followers