środa, 21 lutego 2018

Przedpremierowo "Zapytaj astronautę. Wszystko co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie" Tim Peake

Czy znajdę tu kogoś, kto czasem z utęsknieniem spogląda w nocne niebo i zastanawia się jak wygląda kosmos? Ja przyznaje się bez bicia, że jestem takim marzycielem. Odkąd pamiętam byłam ciekawa nieba a tata był pierwszym, który zaszczepił we mnie miłość do astronomii i ciekawości przed nieznanym. Kiedy dowiedziałam się, że Wydawnictwo Kobiece ma w planach publikację książki "Zapytaj astronautę", w której brytyjski eksplorator kosmosu Tim Peake odpowiada na wszystkie pytania dotyczące przygotowania do życia w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej...zapragnęłam przez chwilę poczuć się jak członek wyprawy pozaziemskiej.To co dostałam zdumiało mnie w każdy możliwy sposób. Ale może zacznę od początku. 


"Stoję 50 metrów ponad platformą startową, na wierzchołku lśniącej rakiety Sojuz (...) jest piękny zimowy dzień (...) moje zmysły chłoną ostatnie widoki, zapachy i dźwięki Ziemi, zanim pożegnam naszą planetę na sześć miesięcy."


Przyznaję miałam ciarki w niektórych momentach podczas lektury. Czasem ze strachu... A czasem z ekscytacji tego czego się dowiedziałam. Generalnie książka podzielona jest na 8 części ułożonych chronologicznie. W jej skład wchodzi ponad 150 zdumiewających pytań, na które z entuzjazmem odpowiada Tim. Książka posiada układ typu pytanie - odpowiedź, co może wydawać się bardzo długim wywiadem, ale szczerze mówiąc dla czytelnika jest niesamowicie przystępne. A przede wszystkim zaskakujące, bo to co przeczytamy na zawsze zmieni nasz sposób postrzegania pracy w kosmosie i zbuduje szacunek do osób przebywających na stacjach kosmicznych.

"Nie popełnij błędu, niełatwo zostać astronautą. Szczerze mówiąc była to najtrudniejsza rzecz, jakiej dokonałem. Okazała się również najbardziej satysfakcjonujący przedsięwzięciem - wypełnionym wspaniałymi przeżyciami, które będę wspominał do końca życia".

Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem życiorysu Tima. To niesamowite ile można osiągnąć, gdy naprawdę dążymy do spełnienia marzeń. Chociaż droga do tak wielkiego osiągnięcia jakim jest lot promem do stacji kosmicznej i pobyt na niej przez pół roku jest długa i bardzo żmudna, to warta spędzania każdej godziny ciężkiej pracy. Czytając odpowiedzi Tima, możemy zauważyć z jak ogromną radością podchodził do pracy na ISS czyli Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Mimo wielu niedogonień związanych ze stanem nieważkości, niebezpieczeństw spacerów kosmicznych i długofalowych skutków zdrowotnych po powrocie na Ziemię... z entuzjazmem mówi o szczegółach życia w przestrzeni kosmicznej. 

"Nie pozwólcie nikomu, aby powiedział wam, że nie możecie czegoś osiągnąć"

Chcecie wiedzieć jak pachnie kosmos? Czy na stacji kosmiczne jest Wi-Fi? Jaką książkę zabrał Tim w kosmos? Jaki był najzabawniejszy moment podczas pobytu na stacji kosmicznej? Wystarczy, że zapytacie astronautę....
To była cudowna lektura i niesamowita podróż. Idealna dla marzycieli, miłośników nieznanego oraz rodziców i ich pociech, które zadają mnóstwo pytań spoglądając w rozgwieżdżone niebo. W tej książce znajdziecie odpowiedzi na wszystko co powinien wiedzieć największy fan astronomii. Polecam bardzo! Premiera tej książki już 15 marca 2018 roku.

7/10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu:


5 komentarzy:

 1. Dla osób zainteresowanych taką tematyką to na pewno ciekawa pozycja. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Ciekawa i bardzo wartościowa pozycja :)

   Usuń
 2. Nie interesuje mnie astronomia więc to raczej nie dla mnie, ale osoby zainteresowane tematem na pewno ucieszyłyby się z tej książki. :)
  Pozdrawiam!
  https://recenzjeklaudii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że Wydawnictwo Kobiece poszerza tematykę swoich książek coraz bardziej, już nie tylko kobiece, ale i trafiające do szerszego grona odbiorców. Wkrótce premiera "Jej wysokość" z młodzieżowej serii, a i chyba ma pojawić się coś kulinarnego i fitnessu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Och uwielbiam takie nowinki. :) Dziękuje za recenzje z pewnością sięgne po nią w najbliższym czasie. Pozdarwiam

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Google+ Followers